90 річниця створення Українського товариства сліпих

За статистикою в Україні мешкає близько 70 тисяч незрячих людей, але за неофіційними даними їх у три рази більше. Сьогодні, 90 річниця створення Українського товариства сліпих, за захід завітали представники влади, керівники управлінь та багато мешканців громади. Представникам організації були презентовані пам’ятні подарунки та почесні грамоти за вагомий внесок розвитку нашої громади.

Наша країна переживає зараз не легкі часи. Найбільше це відчувають ті наші люди, співгромадяни, які обтяжені нестатками і до того ж фізичними недугами.  На жаль, саме сфера соціального захисту  самих потребуючих громадян також найбільше страждає в такі періоди, а проблеми загальнодержавної ваги значною мірою перекладаються на місцевий, тобто міський та обласний рівень.

У місті розроблені заходи щодо поліпшення соціального захисту малозабезпечених верств населення. Успішно виконується Комплексна програма “Піклування” на 2022-2026 роки. Програма передбачає систематичне вирішення основних питань матеріально-побутового обслуговування і соціального захисту найбільш малозахищених верств населення: ветеранів війни і праці, осіб з інвалідністю, одиноких престарілих громадян, дітей-сиріт, багатодітних сімей та ін. категорій.

   Програмою передбачено: 

– створення умов для доступу осіб з обмеженими можливостями до всіх видів освітніх послуг, створення централізованих баз даних з проблем осіб з інвалідністю;

– адресна матеріальна допомога особам з інвалідністю та фінансова підтримка громадським організаціям осіб з інвалідністю;

– подальше удосконалення системи надання реабілітаційних послуг, зміцнення матеріально-технічної бази, поліпшення кадрового забезпечення закладів, які займаються соціальним захистом населення; 

– медичне забезпечення та оздоровлення осіб з інвалідністю;

– підвищення рівня зайнятості осіб з обмеженими можливостями, працевлаштування та трудова реабілітація осіб з інвалідністю;

– заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями;)

Більше 60-ти відсотків пунктів даної програми забезпечують умови для реабілітації та інтеграції в суспільство осіб з обмеженими можливостями. На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває понад 480 осіб з вадами зору.

Міська влада вважає своїм обов’язком підтримувати всіх, хто потребує допомоги. Головним завданням для нас є не лише забезпечення пільгами, а й створення умов для самостійної праці. На виконання програми «Піклування» та підтримку виробничої діяльності, структурні підрозділи Хмельницької міської ради здійснюють закупівлю картонно-паперової продукції виробництва учбово-виробничого підприємства УТОС (2022 р. – 6,8 тис. грн, за січень – травень 2023 р.– 104,2 тис.грн).

Додатково з міського бюджету відшкодовуються пільги за комунальні платежі особам з інвалідністю, в тому числі особам з інвалідністю І групи по зору – в розмірі 50% ( у 2022 році відшкодовуються пільги 68 особам на суму 319,1 тис. грн, за січень – травень 2023 р. відшкодовано пільги 68 собам на суму 160,8 тис. грн. ).

Управлінням налагоджено співпрацю з громадськими організаціями УТОС. За активної участі членів громадських організацій, щороку проводяться загальноміські заходи, які присвячені знаменним датам, святам і дням пам’яті. 

У місті діє координаційна рада об’єднань громадян соціального спрямування. Для підтримки статутної діяльності даних об’єднань з міського бюджету у 2022 році виділено 1478,0 тис. грн., в тому числі на підтримку громадських організацій для осіб з інвалідністю і ветеранів – 908,0 тис. грн. У січні – травні 2023 року для підтримки статутної діяльності таких об’єднань з міського бюджету заплановано відшкодування на суму 1560,0 тис.грн., в тому числі на підтримку громадських організацій для осіб з інвалідністю і ветеранів – 710,0 тис. грн. Також Хмельницькій територіально-первинній організації УТОС виділена фінансова підтримка з міського бюджету за 2022 р та 2023 р на загальну суму 144,0 тис. грн.

Варто відмітити, що сьогодні проблемами незрячих людей займається не тільки держава, а й громадські організації, які відстоюють інтереси людей з особливими потребами і намагаються донести їх до органів влади. Саме за ініціативою таких організацій у нашому місті робиться чимало для людей з особливими потребами.

Для осіб з інвалідністю по зору 1 групи у Хмельницькій міській територіальній громаді з 2016 року надаються послуги з супроводу на безкоштовній основі, протягом 2022 року було надано 760 послуг на суму 339,5 тис. грн., саме особам з інвалідністю по зору 1 групи. У 2023 році щомісячно надаються послуги з супроводу біля 30 особам з інвалідністю по зору 1 групи за кошти міського бюджету, станом на 01.05.2023 року надано 242 таких послуги на суму 132, 2 тис.грн, заплановано у 2023 році на послугу супровід для осіб з інвалідністю по зору 1 групи 425,1 тис. грн.

Поділитись