Пошук:
Запрошуємо долучитися до ініціативи «Щедрий Вівторок»

Благодійна організація «Фонд родини Загорій» запрошує жителів Хмельницької міської територіальної громади долучитися до ініціативи «Щедрий Вівторок».

     Щедрий Вівторок – Всеукраїнський день добрих справ, який цього року відзначають 30 листопада. Мета руху Щедрий Вівторок – об’єднати всю країну навколо добрих справ.

     Щедрий Вівторок (англійською Giving Tuesday) виник у 2012 році в США і завдяки тисячам учасників поширився світом. Україна приєдналася до ініціативи у 2018 році.

     Всеукраїнський день добрих справ став можливий завдяки ініціативній групі у складі Фонду родини Загорій, Благодійного фонду «Таблеточки», «Клубу Добродіїв», а також Українського форуму благодійників.
 
     До добрих справ може долучитися кожен охочий. Щедрий Вівторок не має конкретного формату чи плану дій. Кожна людина, організація чи бізнес можуть втілити в життя власну ідею, проект або захід.

     Більш детальну інформацію про Щедрий Вівторок можна дізнатися за посиланням: https://givingtuesday.org.ua/about/  
або зателефонувавши за номером телефону 0382 65 24 50.
Життя без насильства
Інформаційно

Станом на 14.09.2021 проведено виїзних прийомів працівниками відділу грошових виплат та компенсацій в старостинські округи за квітень – вересень 2021 року– 59, де прийнято звернень на державні допомоги та житлові субсидії за квітень – вересень 2021 року– 982, надано консультацій та роз’яснень із зазначених питань за квітень – вересень 2021 року – 1913.

Заплановано виїзний прийом на 15.09.2021 року з питань призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій в старостинський округ з центром в с. Олешин.

Оприлюднення черговості надання реабілітаційних послуг
Управління праці та соціального захисту населення ХМР оприлюднює інформацію про кількість зареєстрованих заяв і черговість надання реабілітаційних послуг без зазначення персональних даних станом на 14.09.2021 року. Детальна інформація в додатку.

Сторічний ювілей.

Сьогодні начальник управління праці та соціального захисту населення Словян ВОРОНЕЦЬКИЙ привітав ШУПЛЯК Марію Омелянівну, підопічну Хмельницького геріатричного пансіонату для ветеранів війни і праці зі сторіччям.

  Марія Омелянівна  народилася 7 вересня 1921 року у Ставропольському краю. Після школи пішла працювати на залізницю. В 19 років вийшла заміж, у 1942 році чоловіка забрали на війну.  Після війни сім’я переїхала до України у місто Шепетівка, де і працювали до 1963 року.

   У 1971 році закінчила курси  машиніста мостового крану (крановщиці) і працювала до пенсії.  У 2001 році поступила на проживання у Хмельницький геріатричний  пансіонат для ветеранів війни і праці, де проживає вже більше 20 років. Народила трьох дітей. Дочекалась шестеро онуків та четверо правнуків.

   Дивлячись на цю привітну жінку, важко повірити, що за її плечима сотні прожитих років.

Здоров’я Вам Маріє Омелянівна!!!

Місцева влада повинна знати про кожну дитину, яку батьки влаштували до інтернату, – Руслан Колбаса
З 1 січня 2022 року в Україні запроваджується інформаційно-аналітична система моніторингу дітей, влаштованих на цілодобове перебування до інтернатних закладів. Відповідна постанова ухвалена Урядом.
 
Рішенням Уряду також скасовано обов’язковий розгляд справ дітей, які потрапляють до інтернатного закладу, міжвідомчою комісією з питань захисту прав дитини. Але керівництво інтернатів повинно відразу повідомляти органи місцевої влади про влаштування кожної дитини до такого закладу.
 
«Завдяки системі моніторингу місцева влада буде знати про кожну дитину, яку батьки влаштували до інтернатного закладу, а також про причини її влаштування. Таким чином, громада буде розуміти, яку соціальну підтримку необхідно надати сім’ї, щоб повернути дитину додому. Тобто потрібно зробити все, щоб дитина змогла зростати у сім’ї, ночувати вдома разом з батьками. Це сьогодні головне завдання деінституціалізації», – зазначив генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики Руслан Колбаса.
 
Уряд рекомендує місцевим органам влади забезпечити роботу комісій з питань захисту прав дитини для розроблення та надання дітям, влаштованим на цілодобове перебування до інтернатних закладів, необхідних освітніх, медичних, соціальних, реабілітаційних послуг.
 
Згідно з постановою Уряду, Національна соціальна сервісна служба України має проводити перевірки умов проживання дітей в інтернатах на цілодобовому перебуванні та щоквартально подавати звіт Мінсоцполітики.
Завершується формування територіальних органів Нацсоцслужби
Завершується формування територіальних органів Нацсоцслужби
https://www.msp.gov.ua/news/20539.html  
В Україні вже почали роботу 21 з 24 територіальних органів Національної соціальної сервісної служби України. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.
«Національна соціальна сервісна служба повністю замінить існуючу систему соціального захисту. Саме Нацсоцслужба тепер слідкуватиме за правильністю та законністю призначення соціальних виплат та дотриманням прав дітей. Вона має забезпечити єдині високі стандарти надання соціальних послуг на всій території України», – зазначила Марина Лазебна.
За її словами, Нацсоцслужба перевірятиме дотримання права кожної людини на отримання державної підтримки, правильність обчислення розміру допомоги чи субсидії, контролюватиме дотримання строків виплат. При цьому Служба не буде займатися перевірками добробуту отримувачів допомоги, всі перевірки відбуватимуться в електронному форматі з використанням державних баз даних.
Міністр також зазначила, що важливим напрямом роботи Мінсоцполітики є цифровізація всіх процесів у сфері соціального захисту. Передбачається, що в майбутньому адміністратором єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) буде Нацсоцслужба. «Завдяки максимальному використанню електронних державних реєстрів ми досягнемо того рівня, коли обробка звернень громадян про надання соціальної допомоги виконуватиметься автоматично і в короткі терміни», – підкреслила Марина Лазебна.
Держава буде активно допомагати малозабезпеченим виходити зі складних життєвих обставин
Держава змінює підходи до надання соціальної допомоги малозабезпеченим. Нові механізми запроваджуються в рамках експериментального проекту Міністерства соціальної політики України з організації в територіальних громадах соціальної роботи із сім’ями та дітьми, які належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах. Відповідна постанова ухвалена урядом.
Проект проходитиме з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2023 року в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який реалізується Міністерством соціальної політики України спільно зі Світовим банком.
У рамках проекту у пілотних територіальних громадах буде проводитись апробація механізму інтеграції соціальних виплат та соціальних послуг, спрямованих на забезпечення комплексною соціальною підтримкою малозабезпечених сімей та одиноких матерів. Така підтримка передбачає надання адресної грошової виплати разом із соціальними послугами для того, щоб людина мала можливість вийти зі складних життєвих обставин.
Залежно від потреб громади, будуть напрацьовані форми організації інших, крім соціальних, послуг роботи з такими сім’ями. Як приклад, створюватимуться простори або центри для роботи з дітьми, особами з інвалідністю, особами похилого віку, майданчики консалтингової та юридичної допомоги для започаткування та ведення бізнесу, у т.ч. спільного для декількох учасників тощо.
Крім того, керівництво громади буде працювати з роботодавцями, волонтерами, громадськими та благодійними організаціями щодо вирішення питань працевлаштування учасників проекту.
За результатами проекту планується підготувати зміни до законодавства, які сприятимуть посиленню адресності державної соціальної підтримки сімей, формуванню в отримувачів державної соціальної допомоги здатності до самозабезпечення та виходу зі складних життєвих обставин.
Нагадаємо, що громади, які візьмуть участь у пілотному проекті, отримають необхідні транспортні засоби та комп’ютерне обладнання для фахівців із соціальної роботи. Окрім технічного забезпечення фахівці таких громад пройдуть навчання щодо організації соціальної роботи і надання соціальних послуг населенню.
Для участі у пілоті громади мають подати документи до Нацсоцслужби до 1 жовтня поточного року.
 
Інформація Міністерства соціальної політики України
Визначено переможця конкурсу здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів послуги «соціальне таксі»

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ   

засідання постійно діючої конкурсної комісії з питань здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів послуги перевезення людей з інвалідністю з захворюваннями опорно – рухового апарату іншими захворюваннями, які пересуваються  на візках, осіб з інвалідністю 1 групи та дітей з інвалідністю що перебувають в Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг «соціальне таксі».

26 серпня 2021 року                                                                                             м. Хмельницький

Голова комісії: С.Воронецький

Присутні заступники голови комісії: Є.Мельничук

Відсутні заступники голови комісії:  Ю.Коновалов

Секретар комісії: Л.Марченкова

Присутні члени комісії: Н.Бурбан; Н.Гринишин; Н.Крищук (та секретар незрячого фахівця Т.Мітіна – без права голосу); В.Лукіянчук; Л.Маршал; І.Ратушний; А.Савчук. 

Відсутні члени комісії: Д.Старцун; І.Кондратюк; Л.Висоцька

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Розкриття конкурсної пропозиції та розгляд відповідністі конкурсної пропозиції вимогам, які  установлені Порядком здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів, затвердженого постановою КМУ від 29 квітня 2013 року № 324 (далі – Порядок), а також критеріям оцінювання, які були оприлюднені в оголошені про проведення конкурсу на надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів.

2. Визначення переможця для здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів послуги здійснення перевезення людей з інвалідністю з захворюваннями опорно – рухового апарату та іншими захворюваннями, які пересуваються на візках, осіб з інвалідністю 1 групи та дітей з інвалідністю, що перебувають в Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг «соціальне таксі».

ВИРІШИЛИ:

  1.  Визначити переможцем конкурсу БО «БФ Карітас – Хмельницький УГКЦ» , згідно результатів зведеної оціночної відомості із загальною сумою балів –429, вартістю соціальної послуги -400 000,00грн; реєстраційним номером конкурсної пропозиції № 124 від 20 серпня 2021 року. З можливістю відшкодування вартості (при надані соціальної послуги по перевезенню людей з інвалідністю з захворюваннями опорно – рухового апарату та іншими захворюваннями, які пересуваються на візках) – не більше 17,85грн за 1 км; та можливістю відшкодування вартості (при надані соціальної послуги по перевезенню осіб з інвалідністю 1 групи та дітей з інвалідністю, які не пересуваються на візках) – не більше 15,75грн за 1 км.
  2. Прийняти рішення про укладання договору з БО «БФ Карітас – Хмельницький УГКЦ». Оприлюднити витяг з протоколу про визначення переможця довести до відома учасників конкурсу та розмістити  протягом одного дня з дати прийняття рішення на офіційному веб-сайті замовника соціальних коштів.

Голова комісії                                                                                  Словян ВОРОНЕЦЬКИЙ

Секретар комісії                                                                              Людмила МАРЧЕНКОВА

Управління соціального захисту інформує мешканців Хмельницької територіальної громади щодо житлових субсидій.

В невдовзі закінчується неопалювальний сезон та у зв’язку з початком опалювального сезону прийдеться платити значно більше за житлово-комунальні послуги.

Значною підтримкою в оплаті таких платежів є житлові субсидії.

Станом на 25.08.2021 року кількість домогосподарств, що отримують субсидію на неопалювальний період складає 14229. Сума нарахованих субсидій з початку року складає 133903,1 тис. грн..

Субсидія на наступний період з 1 травня 2021 року для більшості домогосподарств призначена без їх звернень.

Повідомляємо, що відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.2021 №505 «Деякі питання призначення житлових субсидій» громадяни, яким субсидія призначена без звернення, мають до 1 вересня 2021 року повідомити управління та громадські приймальні за адресою:

вул. Інститутська, 18, тел. 72-33-58, 67-01-56, 67-05-29

вул. Шевченка, 99, тел.65-60-80, 65-81-84, 65-82-61

вул. Перемоги, 10-б, тел.63-01-75, 75-23-12, 63-00-24

про наявність умов за яких субсидія не призначається:

зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

зміни соціального статусу членів домогосподарства;

зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

зміни управителя, виконавця комунальних послуг (крім випадків, коли інформація про зміну надається виконавцем послуги), створення об’єднання;

настання умов, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства:

має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа) або більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. грн:

купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг);

платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування);

внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;

благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);

надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики;

має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості, на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення;

– на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень, про що зазначається в декларації;

протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. грн;

отримав одноразово дохід у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (56750 грн) (крім цільової благодійної допомоги, що надається на здобуття освіти, отримання медичних послуг, подолання наслідків стихійного лиха, аварій, епідемій та епізоотій загальнодержавного або місцевого характеру, екологічних, техногенних та інших катастроф у місцевостях, оголошених зонами надзвичайної екологічної ситуації; страхових виплат на медичну та соціальну допомогу; спадщини у вигляді нерухомого майна або основної його частини; гранту або стипендії на навчання);

настання умов, за яких втрачається право на отримання субсидії на понаднормову площу житла (у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), складу сім’ї члена домогосподарства, працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів).

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, отримання одноразово доходу у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (56750 грн), подаються нові заява та декларація.