Пошук:
Територіальний центр
Хмельницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Положення про центр

Положення до рішення сесії Хмельницької міської ради від 17.06.2022 №14

 

Завантажити
Як отримати послуги Центру?
Послуги: Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

 

догляд вдома;

денний догляд;

цілодобовий догляд;

соціальна адаптація;

натуральна допомога;

екстрене (кризове) втручання;

консультування;

представництво інтересів;

інші соціальні послуги.

 

Соціальні послуги у територіальному центрі, згідно законодавства, надаються:

1) за рахунок бюджетних коштів;

2) з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;

3) за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб.

 

На отримання соціальних послуг у територіальному центрі має право населення Хмельницької міської територіальної громади, а саме:

– особи похилого віку;

– особи з інвалідністю;

– особи з частковою або повною втратою рухової активності, пам’яті;

– особи з невиліковними хворобами, хворобами, що потребують тривалого лікування (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як на чотири місяці);

– особи з психічними та поведінковими розладами у разі відсутності у них медичних протипоказань для надання соціальних послуг;

– особи, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, а також у зв’язку зі шкодою, завданою стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), малозабезпеченістю.

 

У територіальному центрі є такі структурні підрозділи:

 

1) відділення соціальної допомоги вдома мешканцям міста Хмельницької міської територіальної громади;

 

2) відділення соціальної допомоги вдома мешканцям сіл Хмельницької міської територіальної громади;

 

Дані відділення надають наступні послуги за місцем проживання/перебування громадянам, які не здатні до самообслуговування: придбання і доставка товарів, медикаментів, періодичних видань, гарячих обідів, виклик лікаря, допомога в дотриманні особистої гігієни, прибиранні приміщення, приготуванні їжі, в оформленні документів на отримання субсидій, інші послуги, що визначаються при індивідуальних обстеженнях матеріально-побутових умов проживання.

 

3) відділення денного, цілодобового тимчасового перебування

 

– підтримання здоров’я громадян похилого віку та осіб з інвалідністю (насичення організму киснем (кисневий коктейль), підтримка опорно-рухового апарату (тренажерний зал), частування натуральними чаями (фітотерапія) та профілактика захворювань парами ефірних масел (ароматерапія), покращення загального стану організму з застосуванням апаратів фізіотерапевтичного кабінету); – короткотермінова допомога сім’ям в догляді за ліжко-хворими членами родини на час відпустки, проведення ремонту або усунення інших проблем в помешканні.

 

Особи, що отримують послугу цілодобового тимчасового перебування забезпечуються ліжко-місцем, постільною білизною, м’яким, твердим інвентарем, столовим посудом, харчуванням (чотирьох разовим) та за потреби одягом, взуттям; поселяються в одно чи двомісне кімнату з санвузлом. – щоденно проводиться прибирання, прання, допомога у дотриманні особистої гігієни (вмивання, купання, за потреби гоління та стрижка), вдягання, роздягання, заміна натільної білизни, допомога у пересуванні та користуванні туалетом, заміна підгузків та пеленок за потреби; – проводиться спостереження за станом здоров’я медичною сестрою (вимірювання температури, артеріального тиску, пульсу, кисню) у тому числі прийом ліків відповідно до призначень лікаря, за потреби проводяться перев’язки; – допомога у виконанні лікувальних фізичних вправ разом з фахівцем з фізичної реабілітації за потреби надаються на термін перебування та проводиться навчання користуванням технічними засобами для пересування: палицями, милицями, ходунками, інвалідними візками та інші; – організовуємо доступ до загальноприйнятих форм дозвілля (перегляд телепрограм, прослуховування радіопередач, читання книг), супровід під час прогулянки, бесіди, спілкування; – здійснення соціальної адаптації в тому числі на безкоштовній основі організовується навчання в Університеті третього віку.

 

Слухачами курсу можуть бути жінки від 55 років, чоловіки від 60 років, які мають пенсійне посвідчення.

 

Факультети: Основи володіння оргтехнікою Англійська мова Польська мова Німецька мова Психологія Основи збереження здоров’я Хореографія Театр та спів Малювання та Прикладне мистецтво Крій, пошиття та ремонт одягу Хоровий спів Історія України Фольклор Правознавство Образотворче мистецтво Мистецтво дизайну Агроландшафт Основи християнської етики В’язання (Додаткова інформація щодо навчання та занять під час карантинних обмежень за тел. 098-966-46-86).

 

4) відділення організації надання адресної натуральної допомоги Відділення організовує надання швацьких (мілкого ремонту одягу), перукарських послуг, послуг з косметичного ремонту квартир (будинків), обробка присадибної ділянки, допомога продуктами харчування, гарячими обідами, одягом, засобами гігієни.

 

Документи необхідні для надання соціальних послуг: заяву (у письмовій або електронній формі) управлінню праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики (дану заяву можна подати як в приймальнях УПССЗН так і у територіальному центрі, заповнити яку допоможуть наші працівники). До заяви додаються: копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу, яка потребує надання соціальних послуг; копія індивідуального податкового номера; За потреби додаються: – копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ (для осіб з інвалідністю – МСЕК); – медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі (у разі потреби); – копія рішення суду про обмеження цивільної дієздатності або визнання недієздатною особи, яка потребує надання соціальних послуг (для недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена); – копія рішення суду або органу опіки та піклування про призначення опікуна або піклувальника особі, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності);

– документ, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування (якщо заява подається органом опіки та піклування);

– копія паспорта громадянина України опікуна або піклувальника особи, яка потребує надання соціальних послуг (за наявності опікуна або піклувальника);

– акт оцінювання потреб особи у соціальних послугах (за наявності), складений соціальним менеджером/фахівцем із соціальної роботи;

– копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності).

 

Послуги можна отримати: онлайн – поштою або в електронній формі на електронну пошту: [email protected]

Поштова адреса: 29000 м. Хмельницький, вул. Перемоги, 7-А

Приймальня: тел/факс: (0382) 63-23-37,63-07-40

Графік роботи: з 8-00 до 16-45, перерва на обід з 12-00 до 12-30, п’ятниця з 8-00 до 15-45

Вихідні дні: субота – неділя них послуг.

На отримання соціальних послуг у територіальному центрі мають право
  1. Громадяни похилого віку, інваліди, хворі, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

  2. Громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості.

Територіальний центр забезпечує безоплатне в обсягах, визначеними державними стандартами надання соціальних послуг а також може надавати платні соціальні послуги.

У територіальному центрі діють такі структурні підрозділи
  1. Відділення соціальної допомоги вдома.
  2. Відділення надає наступні послуги за місцем проживання/перебування громадянам, які не здатні до самообслуговування: придбання і доставка товарів, медикаментів, періодичних видань, гарячих обідів, виклик лікаря, допомога в дотриманні особистої гігієни, прибиранні приміщення, приготуванні їжі, в оформленні документів на отримання субсидій, інші послуги, що визначаються при індивідуальних обстеженнях матеріально-побутових умов проживання.

    Відділення не здійснює надання соціальних послуг громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду.


  3. Відділення денного перебування та адресної допомоги.
  4. Відділення надає наступні соціальні послуги:

    • соціальної адаптації;
    • денного догляду;
    • соціально-економічні;
    • інші соціальні послуги передбачені відповідними соціальними програмами Хмельницької міської ради.

Однією із основних послуг - є забезпечення гарячими обідами малозабезпечених жителів міста та осіб, які перебуваютьв складних життєвих обставинах а також видача продуктових наборів, засобів гігієни згідно програмою «Піклування».

Відділення організовує надання швацьких, перукарських послуг, послуг з косметичного ремонту квартир (будинків).

Клієнти мають можливість отримувати безкоштовні послуги у фізіотерапевтичному, масажному кабінетах та тренажерному залі.

Щодня проводяться сеанси фіто-вітамінно терапії, оксагено терапії (кисневікоктелі), тричі на тиждень проводяться заняття з аеробіки.

У територіальному центрі діє «Університет третього віку», він має такі соціально-педагогічні напрями

Основи володіння оргтехнікою

(ОВО)

Навчають користуватися комп’ютерами, планшетами, смартфонами, інтернет ресурсами та пошуковими системами, програмою Skype, соціальними мережами, особистими кабінетами по оплаті комунальних платежів.

Вивчення української та іноземних мов (англійська, польська, німецька)

Вивчають лексику, граматику. Збільшують словниковий запас іноземних слів, практикують читання та вільне спілкування .

Історія України

Вивчення виникнення й розвитку людського суспільства на всіх українських землях з найдавніших часів до сьогодення

Фолькльор

Вивчають багату літературну спадщину нашого народу у вигляді легенд, казок, прислів’їв, приказок, народних вірування, звичаїв, обряди, народний календар і слов’янську міфологію. Вивчаючи твори українських письменників, гурток «Сяйво душі» займається постановкою сценок та інсценувань та відновленням танців їх молодості

Лекції та практичні заняття зі збереження здоров’я

Оволодіння системою теоретичних та практичних знань здорового способу життя.

Вивчення анатомії людини, захворювань, профілактика та лікування різних захворювань.

Отримують рекомендації як зберегти молодість тіла та формують життєві навички безпечної та здорової поведінки

Правознавство

Ознайомлення з правами і законами, обов’язками людини та громадянина.

Опрацьовують положення нормативно-правових документів, актів. Займаються аналізом, оцінкою та врегулюванням правових ситуації, опираючись на закон

Психологія

Вивчає внутрішній світ людини, психічні процеси та психосоматику.

Здобувають навички володіння своїми емоціями. Проводять тестування, рольові ігри в яких навчаються пристосовуватись до складних життєвих ситуацій

Крій, пошиття та ремонт одягу

Ознайомлення з технологічними процесами виготовлення одягу, видами конструкцій одягу, моделюванням і конструюванням, побудовою креслень виробів. Виконують самостійне розкроювання і пошиття виробів. Проводять ремонт, дарують нове життя старим речам, що дозволяє зекономити витрати сімейного бюджету.

Проводили демонстрацію своїх виробів.

Агроландшафт

На предметі вивчають ландшафтну індустрію, дизайн та гармонійне поєднання різного роду рельєфу в комплексі з рослинним світом і декоративними елементами. Розглядають садовий, парковий дизайн, технологію виконання робіт.

Мистецтво (живопис, малювання, прикладне мистецтво)

Проводиться ознайомлення з матеріалами та техніками рисунку і живопису. Слухачі ознайомлюються з фарбами і кольорами. Навчаються створювати власні рисунки. Також освоюють прикрашання предметів повсякденного побуту

Хореографія

Вивчають різні танцювальні композиції (танго, ча-ча-ча, вальс) власні постановочні танці демонструють на святкових заходах

Хоровий спів

На заняттях проводиться вивчення та колективне виконання вокальної музики під супровід баяну.

Активним студентами є колектив Волонтерського народного аматорського хору «Єдність», який відзначив 20-ту річницю свого існування


До знаменних календарних дат, державних та релігійних свят відділення проводить святкові заходи для клієнтів територіального центру, членів громадських та ветеранських організацій.


Територіальний центр провадить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил.


Поштова адреса: 29000 м. Хмельницький, вул.Перемоги, 7-А
Приймальня:тел/факс: (0382) 63-23-37,63-07-40
Електронна пошта: [email protected]
Графік роботи: з 8-45 до 17-30, перерва на обід з 13-00 до 13-30, п'ятниця з 8-45 до 16-15
Вихідні дні: субота - неділя