Пошук:
Центр соціальних служб
Хмельницький міський центр соціальних служб
Мета та завдання
Основною метою діяльності центру є проведення соціально-профілактичної роботи, надання соціальних послуг сім`ям, дітям та молоді, які належать до вразливих груп населення, та/або перебувають у складних життєвих обставинах. Основними завданнями центру є: - проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей з дітьми; - надання особам і сім’ям з дітьми комплексу соціальних послуг відповідно до їх потреб з метою подолання складних життєвих обставин та мінімізації негативних наслідків таких обставин.
Послуги центру
Для реалізації своїх повноважень центр утворює стаціонарні служби (відділення) та денні служби (відділення), що виконують окремі функції:  відділення соціальної роботи у громаді: • здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах; • консультування та допомога в оформленні документів внутрішньо переміщених осіб; • консультування для бажаючих створити: прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронат над дитиною; • консультування для тих, хто хоче стати наставником для дитини; • проведення лекційно-просвітницької, тренінгової роботи серед молоді; • консультування з шлюбно-сімейного, житлового, трудового, цивільного законодавства; • правова освіта учнів та студентської молоді; • протидія домашньому насильству.  відділення психологічної роботи у громаді: • індивідуальні консультації для мешканців Хмельницької міської територіальної громади та внутрішньо переміщеним особам; • групові зустрічі з психологічної підтримки для дітей (7-10 років), підлітків (11-14 років) та дорослих; • індивідуальні заняття з дітьми, підлітками та дорослими; • допомога у вирішенні сімейних конфліктів; • з’ясування психоемоційного стану людини.  кризову кімнату соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі;  мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;  притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;  при центрі діє Служба: «Телефон Довіри 15-50», головною метою діяльності Служби «Телефон Довіри 15-50» є цілодобове надання послуг інформування та консультування, принципи роботи: анонімність, конфіденційність, компетентність.
Центр з урахуванням потреб у соціальних послугах відповідно до визначених для нього завдань:
1. Здійснює заходи щодо: - запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей, упровадження новітніх соціальних технологій, спрямованих на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин; - виявлення отримувачів соціальних послуг та ведення їх обліку; - соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя, організації наставництва; - надання особам, які постраждали від домашнього насильства, та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, вичерпної інформації про їх права та можливість отримання допомоги; - соціальної та/або психологічної підтримки учасників російсько-української війни та внутрішньо переміщених осіб, організації надання їм послуг з урахуванням визначених потреб; - інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства. 2. Проводить оцінювання потреб осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, у соціальних послугах, визначає методи соціальної роботи, забезпечує психологічну підтримку. 3. Надає соціальні послуги відповідно до державних стандартів соціальних послуг, зокрема: - соціального супроводу; - консультування; - соціальної профілактики; - соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; - кризового та екстреного втручання; - надання притулку; - представництва інтересів; - посередництва (медіації); - інформування; - соціальної інтеграції та реінтеграції; - соціальної адаптації; - інші соціальні послуги відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» та визначених потреб.
Як отримати послуги центру?
Для отримання послуги необхідно звернутись у Хмельницький міський центр соціальних служб за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 38, тел. (0382) 65-73-28, 79-46-68, 76-29-28, 65-78-78, (068) 729 60 29, e-mail: [email protected] Графік роботи: з 8-00 до 17-15, перерва на обід з 12-00 до 13-00, п’ятниця з 8-00 до 16-00 Вихідні дні: субота – неділя.