Рекреаційний центр «Берег надії» знаходиться в спокійній місцевості, оточений неймовірною природою. Практично весь день наша програма проходить на вулиці, включаючи різноманітні активності, майстер-класи, прогулянки і заняття, які проводять професіонали своєї справи.
Завдання наставників не лише в проведені дозвілля і креативних заходів, але і в тому, щоб стати справжнім другом і підтримкою дитини.
В рамках програми відпочинку було організовано прогулянку лісом. Для дітей це була чудова можливість ознайомитися з різноманіттям дерев та рослин, які притаманні саме цій місцевості. А в цілому це найкращий час – проведений з новими друзями на цілющому повітрі.
Завдання працівників територіального центру полягає не лише у наданні соціальних послуг, а й у запобіганні небезпечних ситуацій з отримувачами соціальних послуг. Війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні довірою.
27.07.2023 року в актовій залі Хмельницького територіального центру відбулась зустріч з начальником відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Хмельницькій області Ганною Стрембіцькою, яка розповіла працівникам про найпоширеніші схеми шахрайств та основні правила безпеки, які допоможуть викрити аферистів.
Метою зустрічі було застереження та донесення вищезазначеної інформації до соціальних робітників, а згодом і до отримувачів соціальних послуг: людей похилого віку, осіб з інвалідністю та тих, хто перебуває у складних життєвих обставинах. Адже ці люди є найбільш вразливою верствою населення.
Співробітниця поліції нагадала соціальним робітникам, як діяти у разі підозри, коли проти вас чи клієнтів здійснюється злочин та, не зволікаючи, телефонувати у поліцію за номером 102
Домашнє насильство одна з ключових соціальних проблем, яка існує в Україні. Так вважають українські й міжнародні правозахисники, юристи, психологи. Довгий час, ця тема замовчувалася на національному рівні й вважалося, що домашнє насильство не потребує зовнішнього втручання. Однак часи, на щастя для багатьох, змінилися, як і пріоритети в цьому питанні. Тож нині в Україні впроваджуються та розробляються різноманітні механізми боротьби та протидії домашньому насильству.
Профілактичну роботу цього тижня психолог міського центру соціальних служ провів з підлітками, які перебувають на оздоровлені в дитячому таборі «Чайка». Спілкувалися про види домашнього насильства, як розірвати коло насильства та як перестати відчувати себе скореним та розчавленим.
Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради повідомляє про зміни у виплатних періодах внутрішньо переміщеним особам з серпня 2023 (15 і 28 числа кожного місяця)
Відкритий діалог й активна участь громадськості – це ключ до створення збалансованих та ефективних рішень. Залучення населення до активної участі у вирішенні питань місцевого значення надзвичайно потрібне, для того, щоб з’ясувати, що найбільше хвилює населення, залучити додаткові ресурси для вирішення соціальних проблем, дійти до влади зі своїми проблемами та потребами і спробувати вирішити їх.
Саме тому, за ініціативи начальника управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради було розпочато проведення круглих столів у всіх старостатах Хмельницької міської територіальної громади.
Перший круглий стіл проведено у Олешинському старостаті, а саме у селі Іванківці, 28 липня 2023 року.
Національна соціальна сервісна служба України розробила пам’ятку для осіб, постраждалих від торгівлі людьми, а також для посадових осіб, відповідальних за встановлення статусу такої особи. Згідно з даними Міжнародної організації з міграції в Україні, з грудня 2000 року до 30 червня 2023 року, 19 716 осіб отримали комплексну реінтеграційну допомогу після постраждання від торгівлі людьми.
Упродовж вересня 2012 року до початку липня 2023 року, за даними Національної соціальної служби України, 1143 особи отримали офіційний статус осіб, що постраждали від торгівлі людьми. Фундаментальні норми міжнародного права та загострена ситуація збройної агресії на початку 2020-х років в Україні підкреслюють актуальність проблеми торгівлі людьми.
Загроза безпеці, руйнування домівок та спільнот спонукають сім’ї до примусової міграції та пошуку засобів існування, що призводить до трудової, сексуальної та іншої експлуатації людей, а також примусового жебрацтва.
З метою протидії торгівлі людьми, Кабінет Міністрів України затвердив Державну цільову соціальну програму на період до 2025 року. Метою програми є удосконалення механізмів запобігання торгівлі людьми, ефективне виявлення злочинців та захист прав постраждалих осіб, надання їм допомоги.
Для ефективного протидії злочину торгівлі людьми, важлива мобілізація ресурсів та співпраця між владою та громадськими організаціями при розробці та впровадженні обласної програми протидії торгівлі людьми. Нині необхідно забезпечити чіткі та спільні дії для ефективного протидії цьому злочину.
Публікуємо пам’ятку для осіб, постраждалих від торгівлі людьми, а також для посадових осіб, відповідальних за встановлення статусу таких осіб.
Міністерство соціальної політики інформує, що з 17 липня 2023 року на Платформі соціальної освіти розміщено навчальний онлайн-курс ,,Навчання навичок управління стресом у практиці соціальної роботи та надання соціальних послуг” (далі – навчальний онлайн-курс), розроблений проєктом Уряду Канади «Супровід урядових реформ в Україні» (далі – проект SURGe), який реалізується Alinea International Ltd., у співпраці з Міністерством соціальної політики. Навчання з набуття навичок управління стресом популяризується представництвом Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ) в Україні і є частиною Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованою першою леді України Оленою Зеленською.
Мета навчального онлайн-курсу – представити підходи та можливості для запровадження навчання навичок управління стресом за програмою ВООЗ для осіб та груп у практику соціальної роботи та надання соціальних послуг.
Навчальний онлайн-курс рекомендований фахівцям із соціальної роботи, соціальним працівникам, психологам надавачів соціальних послуг комунального та недержавного секторів, які пройшли навчання навичок управління стресом як тренери чи фасилітатори за курсом “Самодопомога Плюс: груповий курс управління стресом для дорослих” або опанували посібник для індивідуальної роботи “Важливі навички в період стресу: ілюстроване керівництво”.
Відбулася зустріч з психологом “Турбота про себе” в Літньому читальному залі під відкритим небом.
Під час заходу провідний психолог Хмельницький міський центр соціальних служб Олександра Коцюк розповіла присутнім про різні аспекти турботи про себе, такі як: фізична активність, правильне харчування, достатній сон, управління стресом, підтримка позитивних стосунків, розвиток особистості та зазначила, що турбота про себе – це важлива частина здорового способу життя. Це означає, що ми повинні піклуватися про своє фізичне, психічне та емоційне здоров’я. Піклування про ментальне здоров’я має бути на часі для кожного.
Учасники заходу спробували свої можливості під час практичного заняття з ізотерапії по малюванню візерунків в техніці дудлінг і зентангл.
Інформаційні потреби заходу забезпечила тематична книжкова виставка “Ментальне здоров’я: пізнай себе”. Серед представленої літератури – чотири посібники з психологічної взаємодопомоги: “Як ти…” (як розмовляти з тими, хто втратив близьких), “Як ти, брате? Як ти, сестро?” (травматичний досвід та як про нього розмовляти), “Як ти, кохана (ий)?” (як розмовляти, якщо ви на відстані), “Як ти, сонечко?” (як розмовляти з дитиною під час війни). Посібники містять прості та дієві алгоритми взаємодії в різних ситуаціях та були безкоштовно надані у фонд бібліотеки від БО “Благодійний фонд «Добра розмова».
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 липня 2023 р № 691 внесено зміни до Порядку надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2023 р№ 626. Змінами передбачено надання одноразової виплати громадянам, незалежно від отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Відтепер грошову допомогу від держави можуть отримати всі громадяни, які на момент Каховської катастрофи проживали (були зареєстровані/задекларовані) в населених пунктах Миколаївської та Херсонської областей, що зазнали підтоплення.
Матеріальна грошова допомога призначається одноразово у розмірі 5 000 гривень на одну постраждалу особу у разі звернення за такою матеріальною грошовою допомогою не пізніше ніж до 31 серпня 2023 року (включно).
Постраждала особа може звернутись із заявою до будь-якого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міських, районних у містах (у разі їх створення) рад за адресою фактичного місця проживання та перебування на обліку як внутрішньо переміщеної особи.
Для всіх внутрішньо переміщених осіб, які вже отримують допомогу, з 1 серпня 2023 року її виплату буде продовжено автоматично на 6 місяців, тобто по січень 2024 року, включно. Допомога продовжується для всіх внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у раніше призначених розмірах: для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн на місяць; для інших категорій осіб – 2 тис. грн. на місяць.