Єднання заради дії: про інтеграцію вимушених переселенців говорили на Форумі у Хмельницькому
Форум влаштували місцеві активісти і представники благодійного фонду “Стабілізейшн Суппорт Сервісез”. Під час зустрічі анонсували створення Ради внутрішньо переміщених осіб. І розповіли про програму “Єднання заради дії”, яка буде впроваджуватися протягом двох років. Крім цього, на форумі представили фотовиставку “Ти вдома”. У Форумі взяв участь Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.
«Сьогодні спільно із громадськими організаціями провели І Форум «Єднання заради дії. Інтеграція переселенців на Хмельниччині». Дякую програмі «Єднання заради дії», що реалізується IREX в Україні разом з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.
Форум мав на меті встановити постійний діалог між різними органами влади, громадськими організаціями, бізнесом, волонтерами, міжнародними партнерами та українцями, які приїхали до нас з міст і сіл, знищених ордою, окупованих, або з тих, де постійно ведуться бойові діі.
З 24 лютого Хмельницька громада прийняла близько 260 тисяч осіб з усіх регіонів. Ми видали сотні тон продуктових наборів, засобів гігієни, побутової хімії, приготували понад 1 млн гарячих обідів, роздали понад 600 тон одягу, забезпечили тимчасовим житлом майже 30 000 осіб. Ще 175 тон продуктових наборів забезпечили міжнародні організації.
У місті залишилося жити близько 25 тисяч таких людей з 39 тисяч офіційно зареєстрованих. Понад 2200 дітей відвідують дитсадки, школи, заклади профтехосвіти. За цей час ми забезпечили роботу постійного Штабу, пралень, соціальної їдальні, консультативного центру, курсів і навчання з перекваліфікації з метою працевлаштування.
Понад 20 підприємств релоковано і працюють в нашій громаді.
Це величезне навантаження на освіту, медицину, соціальну сферу. Разом з тим це додатковий ресурс, професіонали, нові бізнеси. І це ресурс для розвитку громади, який ми намагаємося використовувати.
Важливо сприймати внутрішньо переміщених осіб не як людей, яким ми маємо надати не тільки якусь соціальну послугу, а людей, яких потрібно соціалізувати, адаптувати, релокувати бізнес, запропонувати для цього хороші умови.
У бюджеті громади в програмі на 2023 рік підтримка українців з інших міст і сіл виділена окремою стрічкою і на це передбачено 27,7 млн грн.
Важливою і досі невирішеною проблемою залишається забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом. Наразі разом із міжнародними партнерами ми реалізовуємо 2 проєкти в цьому напрямку.
Перший – реконструкція наявних приміщень під Smart-квартири. І тут ми забезпечимо житлом орієнтовно 230 осіб. Близько півтора мільйона євро профінансував Європейський союз.
Другий проєкт дозволить забезпечити житлом ще близько 650 осіб. Це капітальні будинки, які будуть побудовані з нуля. Таке житло перебуватиме у комунальній власності, але люди зможуть жити там, скільки буде потрібно.
Обидва проекти грантові.
Працюємо далі…
Українці в жодному населеному пункті своєї країни не повині почуватися дискомфортно. Бо ми одна велика Родина!
Тримаймо стрій!» – зазначив Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.