ВИПУЩЕНО СЕРІЮ ДРУКОВАНИХ МАТЕРІАЛІВ «ПРАВОВА ДОПОМОГА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»
Вийшла друком серія з 12 інформаційних матеріалів «Правова допомога в умовах воєнного стану», щоб допомогти людям в Україні краще орієнтуватися у змінах законодавства та розв’язувати свої питання правового характеру під час війни.
Серія складається з 5 листівок, 6 буклетів та плаката з інформацією, за якою клієнти найчастіше звертаються до системи безоплатної правової допомоги під час воєнного стану. Насамперед це теми телефонних звернень за «гарячим» телефонним номером 0 800 213 103, а також звернень до мережі бюро правової допомоги та консультаційних пунктів, роботу яких юристи бюро забезпечують.
«Війна суттєво збільшила кількість та складність правових проблем, з якими стикаються українці. Багато хто став очевидцем руйнувань та смертей, втратив майно або ж вимушений був шукати більш безпечних місць. Тепер перед ними стоять питання відновлення документів, отримання соціальних виплат та компенсацій, захисту трудових прав. Система безоплатної правової допомоги роз’яснює людям, як вирішити свої проблеми правового характеру», — зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.
Юристи системи безоплатної правової допомоги проводять правопросвітницькі заходи та надають юридичні консультації на залізничних вокзалах, куди щодня прибувають евакуаційні потяги, в місцях тимчасового перебування переселенців та інших місцях масового перебування внутрішньо переміщених сімей із дітьми. Крім того, консультаційні пункти працюють у сільських та міських радах, бібліотеках, управліннях соціального захисту та центрах зайнятості тощо.
«Важливо, аби громадяни змогли отримати інформацію щодо кроків вирішення найбільш поширених проблем, зокрема які документи та куди подавати. Ця інформація наведена в надрукованих брошурах та листівках. Ми вдячні партнерам, які відгукнулися на потреби в інформуванні українців про механізм захисту їхніх прав», — додав Олександр Баранов.
Друк серії здійснений за підтримки проєкту «Права людини для України», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2019-2023 рр.
«Під час війни, доступ до безоплатної правової допомоги, порад та інформації стають вкрай важливими, аби люди, особливо найбільш вразливі верстви населення – люди похилого віку, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю і малозабезпечені, – знали куди звертатися по доступ до правосуддя. Ця інформація стосується найбільш актуальних правових питань під час війни, зокрема про порядок отримання компенсації за зруйноване житло та інше майно, як отримати соціальну допомогу, як захистити трудові права, або як отримати статус біженця за кордоном», – зазначила в. о. Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані.
Матеріали серії «Правова допомога в умовах воєнного стану» направлені у населені пункти, підконтрольні Уряду України, для розповсюдження. Фахівці системи БПД використовуватимуть їх як роздатковий матеріал під час прийому громадян у бюро правової допомоги, на правопросвітницьких заходах, під час роботи консультаційних пунктів, розміщуватимуть на інформаційних стендах на вокзалах, у ЦНАПах, пунктах прийому переселенців та на інших локаціях.
«Законодавство також адаптується до умов воєнного стану, тож механізм вирішення тієї чи іншої правової проблеми може змінюватися значно частіше, ніж у мирні часи. Аби люди не отримали від нас інформацію, яка застаріла ще в момент друку буклетів, ми додали посилання на відповідні статті на офіційному сайті. Юристи слідкуватимуть за замінами законодавства, тож, отримавши листівку чи буклет, людина матиме ключову інформацію та контакти, а також зможе перевірити актуальність порад», — зазначила начальниця управління комунікацій Координаційного центру з надання правової допомоги Фаїна Козирєва.
Матеріали серії та посилання на статті з консультаціями на сайті, які регулярно оновлюються:
- Буклет«Правила перетину кордону та обмеження виїзду»;
- Буклет«Отримання тимчасового захисту або статусу біженця в країнах ЄС»;
- Буклет «Трудові права та пільги військовослужбовців та учасників тероборони»;
- Буклет«Трудові права в умовах воєнного стану»;
- Буклет«Соціальна допомога в умовах воєнного стану»;
- Листівка«Виплати на поховання в умовах воєнного стану»;
- Листівка«Фінансові питання в умовах воєнного стану»»;
- Листівка«Порядок реєстрації новонароджених у період воєнного стану»;
- Листівка«Документування воєнних злочинів»;
- Буклет«Порядок отримання компенсації за зруйноване житло та інше майно»;
- Листівка«Єдиний телефонний номер системи БПД та дистанційні сервіси доступу»;
- Плакат«Єдиний телефонний номер системи БПД та дистанційні сервіси доступу».
Загальний наклад інформаційних матеріалів серії — 310 тис. примірників.
Переглянути ці та інші друковані матеріали системи безоплатної правової допомоги можна у розділі «Бібліотека» на офіційному сайті.