Сайт Президента України
Сайт Верховної ради України
Урядовий портал
Міністерство соціальної політики України
Департамент соціального захисту населення Хмельницької ОДА
Хмельницька міська рада
ПРОСКУРІВ газета Хмельницької міської ради
Звернення до органів виконавчої влади від осіб з порушенням слуху

Територіальний центр

Хмельницький міський
територіальний центр соціального обслуговування
(надання соціальних послуг)

    Положення про центр

 

Складовою частиною системи соціального захисту міста є міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Центр діє для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Завданнями установи є максимальне виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб, та забезпечення таких громадян якісним наданням соціальних послуг.

На отримання соціальних послуг у територіальному центрі мають право:
 1. Громадяни похилого віку, інваліди, хворі, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;
 2. Громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості.

Територіальний центр забезпечує безоплатне в обсягах, визначеними державними стандартами надання соціальних послуг а також може надавати платні соціальні послуги.

У територіальному центрі діють такі структурні підрозділи:
 1. Відділення соціальної допомоги вдома.
 2. Відділення надає наступні послуги за місцем проживання/перебування громадянам, які не здатні до самообслуговування: придбання і доставка товарів, медикаментів, періодичних видань, гарячих обідів, виклик лікаря, допомога в дотриманні особистої гігієни, прибиранні приміщення, приготуванні їжі, в оформленні документів на отримання субсидій, інші послуги, що визначаються при індивідуальних обстеженнях матеріально-побутових умов проживання.

  Відділення не здійснює надання соціальних послуг громадян, які потребують цілодобового стороннього догляду.

 3. Відділення денного перебування та адресної допомоги.
 4. Відділення надає наступні соціальні послуги:

  • соціальної адаптації;
  • денного догляду;
  • соціально-економічні;
  • інші соціальні послуги передбачені відповідними соціальними програмами Хмельницької міської ради.

Однією із основних послуг - є забезпечення гарячими обідами малозабезпечених жителів міста та осіб, які перебуваютьв складних життєвих обставинах а також видача продуктових наборів, засобів гігієни згідно програмою «Піклування».

Відділення організовує надання швацьких, перукарських послуг, послуг з косметичного ремонту квартир (будинків).

Клієнти мають можливість отримувати безкоштовні послуги у фізіотерапевтичному, масажному кабінетах та тренажерному залі.

Щодня проводяться сеанси фіто-вітамінно терапії, оксагено терапії (кисневікоктелі), тричі на тиждень проводяться заняття з аеробіки.

У територіальному центрі діє «Університет третього віку», він має такі соціально-педагогічні напрями:

Основи володіння оргтехнікою

(ОВО)

Навчають користуватися комп’ютерами, планшетами, смартфонами, інтернет ресурсами та пошуковими системами, програмою Skype, соціальними мережами, особистими кабінетами по оплаті комунальних платежів.

Вивчення української та іноземних мов (англійська, польська, німецька)

Вивчають лексику, граматику. Збільшують словниковий запас іноземних слів, практикують читання та вільне спілкування .

Історія України

Вивчення виникнення й розвитку людського суспільства на всіх українських землях з найдавніших часів до сьогодення

Фолькльор

Вивчають багату літературну спадщину нашого народу у вигляді легенд, казок, прислів’їв, приказок, народних вірування, звичаїв, обряди, народний календар і слов’янську міфологію. Вивчаючи твори українських письменників, гурток «Сяйво душі» займається постановкою сценок та інсценувань та відновленням танців їх молодості

Лекції та практичні заняття зі збереження здоров’я

Оволодіння системою теоретичних та практичних знань здорового способу життя.

Вивчення анатомії людини, захворювань, профілактика та лікування різних захворювань.

Отримують рекомендації як зберегти молодість тіла та формують життєві навички безпечної та здорової поведінки

Правознавство

Ознайомлення з правами і законами, обов’язками людини та громадянина.

Опрацьовують положення нормативно-правових документів, актів. Займаються аналізом, оцінкою та врегулюванням правових ситуації, опираючись на закон

Психологія

Вивчає внутрішній світ людини, психічні процеси та психосоматику.

Здобувають навички володіння своїми емоціями. Проводять тестування, рольові ігри в яких навчаються пристосовуватись до складних життєвих ситуацій

Крій, пошиття та ремонт одягу

Ознайомлення з технологічними процесами виготовлення одягу, видами конструкцій одягу, моделюванням і конструюванням, побудовою креслень виробів. Виконують самостійне розкроювання і пошиття виробів. Проводять ремонт, дарують нове життя старим речам, що дозволяє зекономити витрати сімейного бюджету.

Проводили демонстрацію своїх виробів.

Агроландшафт

На предметі вивчають ландшафтну індустрію, дизайн та гармонійне поєднання різного роду рельєфу в комплексі з рослинним світом і декоративними елементами. Розглядають садовий, парковий дизайн, технологію виконання робіт.

Мистецтво (живопис, малювання, прикладне мистецтво)

Проводиться ознайомлення з матеріалами та техніками рисунку і живопису. Слухачі ознайомлюються з фарбами і кольорами. Навчаються створювати власні рисунки. Також освоюють прикрашання предметів повсякденного побуту

Хореографія

Вивчають різні танцювальні композиції (танго, ча-ча-ча, вальс) власні постановочні танці демонструють на святкових заходах

Хоровий спів

На заняттях проводиться вивчення та колективне виконання вокальної музики під супровід баяну.

Активним студентами є колектив Волонтерського народного аматорського хору «Єдність», який відзначив 20-ту річницю свого існування

До знаменних календарних дат, державних та релігійних свят відділення проводить святкові заходи для клієнтів територіального центру, членів громадських та ветеранських організацій.

Територіальний центр провадить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг, етичних норм і правил.

Поштова адреса: 29000 м. Хмельницький, вул.Перемоги, 7-А
Приймальня:тел/факс: (0382) 63-23-37,63-07-40
Електронна пошта: khmtercentr@gmail.com
Графік роботи: з 8-45 до 17-30, перерва на обід з 13-00 до 13-30, п'ятниця з 8-45 до 16-15
Вихідні дні: субота - неділя

 


Розробник сайту Бітюков Р. В.