Сайт Президента України
Сайт Верховної ради України
Урядовий портал
Міністерство соціальної політики України
Департамент соціального захисту населення Хмельницької ОДА
Хмельницька міська рада
ПРОСКУРІВ газета Хмельницької міської ради
Звернення до органів виконавчої влади від осіб з порушенням слуху

Інформація про призначення деяких видів державних допомог та житлових субсидій

Управлінням праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради проводиться відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Компенсацію отримує з початку року 384 особи для 416 дітей, нарахована сума компенсації за січень - квітень 2020 року 1066,7 тис.грн.

Право на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею. Розмір допомоги встановлений на рівні прожиткового мінімуму для дітей до 6 років станом на 01.01.2020 р., тобто 1779,00 грн.Управлінням праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради продовжується виплата допомоги на дітей до 10 років ФОПам, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку.

Допомога призначається одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 р. та дорівнює сумі прожиткового мінімуму:1779,00 грн. на місяць на дитину віком до шести років та 2218,00 грн. на місяць на дитину віком від шести до десяти років.

            Допомога призначається з місяця звернення на період карантину та на один місяць після дати його скасування.

            В травні 2020 року звернулося з заявами для призначення допомоги 876 осіб на дітей ФОП, в тому числі в електронному вигляді 626 осіб.

            Для призначення допомоги на дітей заявник подає/надсилає управлінню заяву за формою згідно з додатком до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку в паперовій або електронній формі із зазначенням соціального рахунку в установі уповноваженого банку та необхідні документи (відомості в паперовій або електронній формі).

            Очікується, що за допомогою звернеться до 3000 осіб.

Одержання отримувачем інших видів допомоги, за винятком компенсації послуги «муніципальна няня», не впливає на призначення та виплату допомоги на дітей.

Громадські приймальні управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради за місцем реєстрації або місцем проживання за адресою: м. Хмельницький: вул. Перемоги 10Б, тел.630024, 630023, вул.Інститутська, 18, тел. 723358, 670291, вул. Шевченка,99, тел.656080, 656283 з понеділка по четвер з 9.00 до 18.15, в п’ятницю з 9.00 до 17.00.

Звернення також можна надіслати на адресу управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради: вул. Проскурівського підпілля, 32, м.Хмельницький, 29013.

Управлінням праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради здійснюється перепризначення житлових субсидій на наступний період з травня 2020 року по квітень 2021 року для домогосподарств що отримували субсидії в опалювальному періоді.

Для звернення вперше особа зі складу домогосподарства має право надіслати Заяву про призначення та надання житлових субсидій та Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії поштою на адресу управління: вул. Проскурівського підпілля, 32, м.Хмельницький, 29013, або надати особисто в громадські приймальні управління праці за адресою місця проживання після закінчення дії карантину.

Призначення житлових субсидій на новий період за спрощеним порядком не змінює норм та вимог про призначення субсидій за встановленим порядком.

До особливостей надання  житлових субсидій під час карантину із запобіганням виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID- 19), що збігається з початком нового періоду належать:

            - здійснення призначення житлової субсидії громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися як безробітні. Для таких осіб в доходи домогосподарства включається розмір допомоги по безробіттю;

- на період карантину проводиться розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг (централізованого водопостачання, постачання гарячої води, централізованого водовідведення, послуга з газопостачання, електропостачання), незалежно від кількості днів дії карантину;

- призупинено з 1 травня 2020 року зміну розрахунку за формулою обовязкового відсотка платежу для домогосподарства (у формулі змінювалася базова норма плати за послуги з 15% на 20%). Зміна буде запроваджуватися з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому буде відмінено карантин.

          Окремо просимо звернути увагу на погашення заборгованості за отримані житлово-комунальні послуги.

            За інформацією житлово-комунальних організацій заборгованість, яка враховується при призначенні житлових субсидій на новий період сьогодні мають більше 1400 домогосподарств та сума такої заборгованості складає більше 3 млн.грн.

 


Розробник сайту Бітюков Р. В.