Сайт Президента України
Сайт Верховної ради України
Урядовий портал
Міністерство соціальної політики України
Департамент соціального захисту населення Хмельницької ОДА
Хмельницька міська рада
ПРОСКУРІВ газета Хмельницької міської ради
Звернення до органів виконавчої влади від осіб з порушенням слуху

Поїздка до міста Чернівці – однієї з перлин західної України

16 листопада 2018 року підопічні Центру «Родинний затишок» під керівництвом директора А.Корчинської разом з фахівцями та батьками вирушили у поїздку до не менш загадкового міста Чернівці – однієї з перлин західної України. Воно багате архітектурними пам’ятками, його затишні, вузенькі вулички багаті історичними подіями. Під час екскурсії містом ми усі мали змогу насолодитися пейзажем і дізнатися багато цікавих фактів мало не про кожен будинок, вулицю чи об’єкт.

        Справжнім дивом міста є Чернівецький Національний Університет – проект архітектурного ансамблю виконав чеський вчений, архітектор Йозеф Главка. Композиція складається з трьох монументальних споруд-корпусів: головного, духовної семінарії разом з Церквою Трьох Святителів, Пресвітерія.

         У головному корпусі відвідали три зали, які відрізняються одна від одної: мармурова зала – де на даний момент проводять різноманітні урочисті події, блакитна зала – де частіше проводять творчі зустрічі, такі як презентації книг, творів мистецтва та червона зала – де проводять конференції міжнародного значення. Червона зала вражає своїм інтер’єром – стіни в ній оздоблені китайським шовком та прикрашені справжніми венеціанськими дзеркалами, покритими п’ятьма шарами срібла. Поряд з університетом знаходиться вдало спланований, мальовничий дендрологічний парк з рідкісними видами рослин. Під час перерви студенти університету мають можливість відпочити в ньому, поспілкуватися, подихати свіжим повітрям.

          У самому центрі міста, сурмач з піснею «Марічка», яку він грає на чотири сторони кожного дня о 12 годині. Дорогою від ратуші Костел Воздвиження Святого Хреста, будинок-корабель, Кафедральний собор Св.Параскеви.

          Головною вулицею є вул. О.Кобилянської – це єдина пішохідна вулиця міста Чернівці, де розташовані лавочки, декоративні дерева, магазини, кафе та ресторанчики, де можна гарно провести час з рідними та друзями.

           Молоді з обмеженими можливостями дуже важлива зміна обстановки, адже тоді вони можуть соціалізуватися, побачити красу мальовничого рідного краю, а не бути замкнутими у своїх домівках. Поїздка залишила у кожного з нас незабутні враження, молодь між собою ще більше здружилися, колектив фахівців і батьків ще більше згуртувався. Адже атмосфера подорожі – завжди допомагає пізнати щось нове, вибратись з рутини, освіжити свої емоції, а значить подарувати собі гармонію і щастя.

 


Розробник сайту Бітюков Р. В.