Сайт Президента України
Сайт Верховної ради України
Урядовий портал
Міністерство соціальної політики України
Департамент соціального захисту населення Хмельницької ОДА
Хмельницька міська рада
ПРОСКУРІВ газета Хмельницької міської ради
Звернення до органів виконавчої влади від осіб з порушенням слуху

Заходи щодо легалізації «тіньових» трудових відносин

Управлінням праці та соціального захисту населення продовжується робота, направлена  на     дотримання законодавства про працю роботодавцями міста, зокрема вживаються превентивні заходи щодо легалізації «тіньових» трудових відносин та, відповідно, наповнення бюджету м. Хмельницького.

Так, 27 березня п. р. проведено чергову роз’яснювальну роботу з роботодавцем та працівниками, що здійснюють діяльність у швейному цеху, по вул. Свободи, 14/1.

Слід зазначити, що декілька тижнів тому працівники управління виїжджали за даною адресою, але поспілкуватись не вдалось, оскільки цех знаходиться за зачиненими дверима. Проте, як це зазвичай відбувається в таких випадках, на вході в цех працівникам було вручено «пам’ятки» про необхідність офіційних трудових відносин, а роботодавцю – «пам’ятку» про відповідальність за порушення трудового законодавства.

Як результат, за декілька днів усіх працівників було оформлено. Згодом роботодавець дав згоду членам робочої групи, з числа посадових осіб управління праці та соціального захисту населення, ДПІ у м.Хмельницькому та Хмельницького міського центру зайнятості, на проведення інформаційної роботи безпосередньо в приміщенні цеху.

Роботодавцеві вкотре наголошено на відповідальності за порушення трудового законодавства, зокрема на те, що за одного неоформленого працівника передбачено штраф в розмірі 111,7 тис.грн., адже траплялись випадки, щоправда не часто, що роботодавець після проведеного заходу працевлаштовує працівників на певний час, а потім знову офіційна кількість працівників зменшується, що може свідчити не стільки про звільнення, а про перехід «в тінь».

Увагу роботодавця акцентовано на необхідності створення та дотримання безпечних умов праці (освітлення, вентиляція і опалення, водопостачання і каналізація, пожежна безпека та ін.), відповідно до «Правил охорони праці для працівників швейного виробництва», затверджених Наказом МНС України 12.12.2012 року, за № 1416, які поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які використовують найману працю та здійснюють діяльність, пов’язану з виробництвом швейних виробів http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0052-13

Загалом протягом року такі зустрічі проведено з керівниками понад 50 швейних цехів.

Як свідчать дані податкової звітності, роботодавці готові до діалогу із міською владою та оформляють офіційні трудові відносини з працівниками.

Ще раз хочеться зауважити, що метою таких заходів є не накладення штрафів та притягнення роботодавців до відповідальності, а нагадування про те, що в м. Хмельницькому трудові відносини мають бути офіційними та максимально прозорими, задля успішного ведення бізнесу та гідної мотивації до праці у працівників.

 

Начальник відділу праці                                                        Усенко В.М.

__________________

Шановні працівники, повідомляємо, що в разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, ви можете звертатись до управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради, за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 32 або за телефонами у відділі праці:  70-41-46, 65-22-81 та 65-73-90.

 

 


Розробник сайту Бітюков Р. В.