Сайт Президента України
Сайт Верховної ради України
Урядовий портал
Міністерство соціальної політики України
Департамент соціального захисту населення Хмельницької ОДА
Хмельницька міська рада
ПРОСКУРІВ газета Хмельницької міської ради
Звернення до органів виконавчої влади від осіб з порушенням слуху

Про роботу наглядової ради з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій

Наглядову раду з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій створено рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 10.09.2009 року № 934, зі змінами, (рішення про зміну членів наглядової ради вносилися  на засідання виконавчого  комітету від 23.02.2012 р.  №190,  від 27.03.2014 р. № 195 та  від  24.03.2016 р. № 205. )  відповідно до Закону України  ‘’Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків’’, Положення про наглядову раду з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 р. № 428.

 До складу наглядової ради згідно Положення, ввійшли представники управлінь та відділів виконавчого комітету, депутати міської ради  (за їх згодою), представники громадських організацій, у статуті яких передбачено провадження  діяльності із сприяння громадянам, що потребують соціального захисту і вирішення їх житлових питань,  представники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності (у повному господарському віданні чи в оперативному управлінні яких перебувають гуртожитки). Всього 24 чоловіка

За час своєї діяльності наглядова рада провела 84 засідання, на яких вирішувалися питання розподілу житлових приміщень у гуртожитках комунальної власності, переселення мешканців гуртожитків, приймалися рішення щодо реєстрації мешканців гуртожитків та їх рідних. На засідання запрошувались мешканці гуртожитків, представники правоохоронних органів, які захищали права мешканців гуртожитків, представники підприємств у відомстві яких є гуртожиток.

Сфера діяльності наглядової ради поширюється на гуртожитки, що є об’’єктами права державної чи комунальної власності та гуртожитки, що перебувають у повному господарському чи оперативному  управлінні підприємств, установ, організацій, крім гуртожитків, що перебувають на балансі військових частин, закладів та організацій Збройних Сил України і МВС.   До  територіальної громади міста передано 39 гуртожитків. ( з них 2 гуртожитки для одинаків) На гуртожитки, які перебувають на законних підставах у приватній власності, але передані територіальній громаді у постійне чи тимчасове користування,  сфера діяльності наглядової ради не поширюється.

Наглядову раду очолює голова, заступник та секретар, які обираються із складу членів наглядової ради прямим голосуванням строком на три роки.

Голова наглядової ради           –  Воронецький Словян Ількович, начальник управління праці та соціального захисту населення.

Заступник наглядової ради – Шафінський Микола Андрійович – голова обласної організації профспілки ЖКГ, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення України

Секретар наглядової ради -  Окарська Світлана Павлівна. –  головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення.

Члени наглядової ради виконують свої функції на громадських засадах.

Документація наглядової ради зберігається протягом 15 років, після чого передається до архіву виконавчого органу місцевої ради.

Наглядовою радою постійно розглядаються питання щодо покращення житлових умов малозабезпеченим, багатодітним сім’’ям, сім’’ям де виховуються діти-інваліди, сім’’ям, де є учасники бойових дій всіх локальних подій. В 2017 році проведено 8 засідань наглядової ради.

Згідно рекомендацій наглядової ради поліпшено житлові умови:

-         8 –ми працівникам житлово-комунального підприємства;

-         4-рьом  дітям-сиротам;

-         3-м багатодітним сім’’ям;

-         12 учасникам АТО;

-         2 ліквідаторам аварії на ЧАЄС;

-         2- учасникам Афганських подій;

-         3-педагогам міста;

-         4 працівникам медичних закладів

-         56 внутрішньо-переміщеним особам зі Сходу України та АР Крим  з них 12 сім’’ям

Сформована черга гостро потребуючих поліпшення житлових умов.

Так на пільговій першочерговій черзі перебуває: 7 працівників, які працюють в житлово-комунальному господарстві,  2 багатодітнні сімей, 2  сім’’ї працівників  відомчих управлінь, 18 сімей-переселенців зі Сходу України,  9 сімей-учасників бойових дій  на території Донецької та Луганської областей.

На засіданнях наглядової ради було прийнято рішення звернутися до міського голови щодо  реконструкції нежитлових приміщень у житлові  і таким чином частково покращити житлові умови потребуючим.

Одним із таких приміщень  було  приміщення, яке розташоване  на території Центру реабілітації бездомних (безпритульних) ‘’Промінь надії’’.   Площа даного  нежитлового приміщення     170 кв. м. , на якій розташовано п’’ять житлових кімнат, кімнату для приготування їжі, санвузол та душову кімнату.

 

С. Окарська

 


Розробник сайту Бітюков Р. В.