Сайт Президента України
Сайт Верховної ради України
Урядовий портал
Міністерство соціальної політики України
Департамент соціального захисту населення Хмельницької ОДА
Хмельницька міська рада
ПРОСКУРІВ газета Хмельницької міської ради
Звернення до органів виконавчої влади від осіб з порушенням слуху

День партизанської слави

Щороку 22 вересня, відповідно до указу Президента України, відзначаємо День партизанської слави. Це свято встановлено для того аби вшанувати подвиг партизанів та підпільників у період Другої світової  війни. Це – ще один день для усіх нас, щоб згадати добрим словом тих, хто загинув під час окупації та на фронтах війни.

За період фашистської навали загарбники вбили та замучили на території області 222 тисяч громадян, в тому числі проскурівських патріотів-підпільників, близько 256 тисяч військовополонених, вивезли на каторгу 117тисяч  юнаків та дівчат.

На початку 1944 року на території області діяли 5 партизанських  об'єднань, 34 загони, понад 140 підпільних і диверсійних груп. Партизани дуже ефективно вели розвідку в тилу ворога, їхні напади деморалізували війська противника. А найголовніше, що діяльність партизанів вселяла населенню окупованих територій надію на те, що з нацизмом невдовзі буде покінчено.

У боях за батьківщину 18 тисяч уродженців області було відзначено державними нагородами. Через багато років після війни, провівши аналіз партизанської й підпільної діяльності, виявили, що Проскурівське підпілля за своїми масштабами переважало Краснодарське, яке вважається взірцем партизанського руху.

Сьогодні у нашому місті проживають 79 тисяч пенсіонерів, серед яких майже 10 тисяч ветеранів війни.

Віддаючи велику шану та повагу, міська влада спрямовує свою роботу на те, щоб забезпечити нормальне життя, захистити від життєвих негараздів тих, хто своєю самовідданою працею возвеличував нашу Батьківщину.

Варто відмітити і те, що ветерани, люди похилого віку проходять оздоровлення у Рекреаційному центрі сімейного типу по відновленню здоров'я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями «Берег надії», що знаходиться в с. Головчинці Летичівського району. Центр забезпечений автомобілем для перевезення  осіб, що пересуваються на візках.

Сьогодні на Хмельниччині проживають 8 учасників партизанського руху та один член Проскурівського підпілля, які зробили свій неоціненний внесок у перемогу над фашизмом.

Кожному партизану та підпільнику з нагоди Дня партизанської слави надано грошову допомогу та продуктовий набір. Здійснюється також виплата надбавки до пенсії щомісячно по 500 грн. кожному.

 


Розробник сайту Бітюков Р. В.