Сайт Президента України
Сайт Верховної ради України
Урядовий портал
Міністерство соціальної політики України
Департамент соціального захисту населення Хмельницької ОДА
Хмельницька міська рада
ПРОСКУРІВ газета Хмельницької міської ради
Звернення до органів виконавчої влади від осіб з порушенням слуху

Сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати

Міською владою вживаються усі можливі заходи, направлені на вирішення  найактуальніших питань працюючих громадян, зокрема, в місті активно працює робоча група зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості населення та «тіньової» заробітної плати.

Управлінням праці та соціального захисту населення продовжено практику проведення нарад з питань легалізації «тіньової» зайнятості та «тіньової» заробітної плати, за участю членів робочої групи зі сприяння легалізації «тіньової» зайнятості. Так, протягом поточного періоду 2017 року проведено 17 нарад, на які запрошувались 777 роботодавців міста, заслухано 367 з них.

 Під час нарад більшість суб’єктів господарювання повідомили, що заробітна плата працівникам  з 1 січня  2017 року встановлена в розмірі 3200 грн.

 Частина представників малого та середнього бізнесу проінформували, що фінансово складно використовувати працю найманих працівників, тому вони почали здавати приміщення (чи їх частину) в оренду, а працівники звільнились та оформились як фізичні особи-підприємці.

Окремі підприємці повідомили, що існує проблема офіційного працевлаштування, тому що молодь не задумується над майбутньою пенсією, або пропонована робоча сила не відповідає кваліфікаційним вимогам (низький рівень професійних навичок для кваліфікованої роботи).

Протягом останнього часу дуже багато роботодавців скаржаться на від’їзд кваліфікованих працівників за кордон – масово на Польщу. (очікується, що у зв’язку із прийняттям безвізового режиму відтік кваліфікованої праці буде ще більшим)

Також, простий вихід із скрутного становища знайшли ті підприємці та юридичні особи, які почали оформляти з працівниками договори цивільно-правового характеру. Нагадаю, що договір цивільно-правового характеру регулюється Цивільним кодексом України і при укладанні цього договору не виникають трудові відносини і, відповідно, на які не поширюється законодавство про працю.

Зокрема, особи, які працюють за договорами цивільно-правового характеру, не мають права на відпустку, оплату листків тимчасової непрацездатності.

       Протягом поточного періоду 2017 року відділом праці управлінням праці та соціального захисту населення організовано та взято участь у інформаційно-роз’яснювальних заходах, направлених на легалізацію «тіньової» зайнятості та «тіньової» заробітної плати серед суб’єктів господарювання міста,  за місцем здійснення діяльності.

       Представниками робочої групи, а окрім управління праці активну участь у заходах беруть представники управління торгівлі та ДПІ у м.Хмельницькому, здійснено 26 виходів, за місцем здійснення діяльності СГД, у різні мікрорайони міста, наприклад: ТЦ ЦУМ, ТЦ "Фуршет", магазин "Комфі" по вул. Свободи, СГД по вул. Шевченка, Тернопільській, приміщення заводів "Термопластавтомат" та «Нева», інші торгівельні об’єкти у мікрорайонах Озерна, Гречани та в центральній частині міста.

        Всього роз’яснювальну роботу проведено серед 551 СГД, в ході якої 327 працівників повідомили про те, що вони не оформлені.

          Роботодавцям видавались «пам’ятки» щодо відповідальності за порушення трудового законодавства.

         З найманими працівниками проводилась роз’яснювальна робота з приводу важливості та переваг офіційного працевлаштування, видавались «пам’ятки» про основні права під час перебування у трудових відносинах.

         Інформацію отриману під час заходів направлено на адресу управління Держпраці у Хмельницькій області та Хмельницького міського центру зайнятості.

        Як результат даної роботи, оформлено 62 найманих працівників та 443 фізичних осіб – підприємців стали на облік в ДПІ у м. Хмельницькому, як новостворені та подали заяви на спрощену систему оподаткування. Також 249 підприємців з видом діяльності послуги перукарів та салонів краси, відновили діяльність та стали на облік як новостворені.

        Оскільки у нашому місті дуже велика частина підприємців працює на ринках, то у цьому році значна увага приділена проведенню роз’яснювальної роботи на ринках.

         Ринки міста забезпечують робочими місцями, включаючи торгівельні місця та супутню інфраструктуру, близько 18 тисяч осіб.

За поточний період роз’яснювальною роботою охоплено 22 ринки, які налічують 8800 контейнерів/відділів («Будтранс», «Дарсон», «Ізіда» «Оптовик», "Важіль", "Спецбудмеханізація", «Житомирський», "Пако", "Кеш", квітковий ринок по вул. Пр. підпілля та ін.).

Серед роботодавців та найманих працівників розповсюджено близько 2500 пам’яток.

За результатами проведеної роботи з початку 2017 року стали платниками  єдиного податку 1067 підприємців з видом діяльності «роздрібна торгівля з лотків і на ринках».

        Управлінням праці та соціального захисту населення проведено аналіз звітності поданої роботодавцями до ДПІ у м. Хмельницькому за квітень 2017 р., порівняно з січнем поточного року, та встановлено:

- кількість СГД, що використовують найману працю, збільшилась на 281 або 5%   (з 5583 до 5864);

- кількість застрахованих осіб збільшилась на 3,3 тис. або 4% (з 85,6 до 88,9 тис.);

- загальний фонд оплати праці по місту збільшився на 36,2 млн. грн. або 11% (з 331,6 до 367,8 млн. грн.);

- середня зарплата працівників збільшилась на 262 грн. або 6,8% (з 3872 грн. до 4134 грн.).

        За інформацією ДПІ у м. Хмельницькому, в результаті спільно вжитих заходів, протягом поточного періоду 2017 року укладено трудові договори з 2550 найманими працівниками та залучено до державної реєстрації, як суб'єктів господарської діяльності, 2246 громадянина.

        Робота направлена на підвищення рівня заробітної плати та легалізацію трудових відносин буде проводитись і надалі.

 

Начальник відділу праці                                                     Усенко В.М.

 

 

Шановні працівники, повідомляємо, що в разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, ви можете звертатись до відділу праці управління праці та соціального захисту населення, за адресою: вул. Проскурівського підпілля,71 або за телефонами:  70-41-46, 65-42-81 та 65-53-90.

 

 


Розробник сайту Бітюков Р. В.