Сайт Президента України
Сайт Верховної ради України
Урядовий портал
Міністерство соціальної політики України
Департамент соціального захисту населення Хмельницької ОДА
Хмельницька міська рада
ПРОСКУРІВ газета Хмельницької міської ради
Звернення до органів виконавчої влади від осіб з порушенням слуху

Інформація щодо перерахунку пенсій з 01.05.2017 року

Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» з 01.05.2017 року змінено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, він підвищився з 1247 до 1312 гривень.

         У зв’язку з цим зросли й розміри пенсій та виплат, що визначаються з урахуванням прожиткового мінімуму.

         Перерахунок мінімального розміру пенсії та доплати за понаднормовий стаж проводиться лише пенсіонерам, які не працюють.

         Повний страховий стаж:

- 20 років - для жінок і 25 років – для чоловіків (для осіб, яким пенсію призначено до 1 жовтня 2011 року;

- 30 років – для жінок і 35 років – для чоловіків ( для осіб, яким пенсію призначено після 1 жовтня 2011 року).

         У разі якщо розмір пенсії, обчислений з урахуванням набутого страхового стажу та заробітку  не досягає мінімального розміру пенсії то до пенсії встановлюють доплату до рівня  цього прожиткового мінімуму.

        Якщо  особа не набула повного страхового стажу, то розмір її пенсії визначають пропорційно до наявного стажу, виходячи з зазначеного прожиткового мінімуму (але не менше, ніж 949 грн.).

        Якщо ж особа має більше страхового стажу, то до її пенсії встановлюється доплата за понаднормовий стаж, яка визначається виходячи з розміру основної пенсії, обчисленої з урахуванням набутого стажу та заробітку.

З 1 травня 2017 року залишаться без змін розміри підвищень та доплат, які встановлено в абсолютній величині, а не у відсотках прожиткового мінімуму, а саме підвищення дітям війни (66,43 грн.) та членам сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (398,58 грн.), компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (113,88 грн.) та додаткові пенсії за шкоду, заподіяну здоровю (постанова КМУ від 25.03.2014 року № 112).

         Загальний розмір пенсії може не змінитись у громадян, у складі пенсійної виплати яких є фіксована індексація. Якщо з 1 травня 2017 року підвищення призначеного розміру пенсії менше суми фіксованої індексації, то на суму підвищення пенсії здійснюється зменшення суми фіксованої індексації.

Статтею 13 ЗУ  «Про донорство крові та її компонентів» передбачено, що до пенсії почесним донорам України встановлюється надбавка в розмірі 10% затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, такий розмір  з 1 травня 2017 року становить 1624 грн., то розмір надбавки до пенсії  почесним донорам зріс з 154,40 до 162,40 грн.

 

 

Начальник відділу                                                                                         А. Корнієнко

 


Розробник сайту Бітюков Р. В.